МО вчителів української мови та літератури (голова Дреєва Л.П.)

Дата: 5 лютого 2018 о 14:17, Оновлено 23 лютого 2021 о 20:26

О слово рідне! України слава!

Богдана мудрість і Тараса заповіт.

І гул століть, і сьогодення гомін

В тобі злились, як духу моноліт.

Кожного року 9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови. Традиційно у Біловодській гімназії відбувається низка заходів, приурочених святкуванню цього дня.

Так, учні 8- А класу провели інформаційну хвилинку для гімназистів 5- 11 класів ( вчитель Дреєва Л.П.). Вони змістовно та цікаво розповіли про започаткування Дня української писемності, а також донесли корисну інформацію про життєвий і творчий шлях преподобного Нестора Літописця.

Учні 5-А класу на чолі з класним керівником та вчителем української мови і літератури провели захід «День української писемності та мови: погляд крізь віки», на який були запрошені гімназисти 5-9 класів. Зі сцени лунали патріотичні вірші, слова шани до рідної мови, запальні пісні й танці.

Також учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені П.Яцика та долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності (10 –Б, 11-А).

Відзначення Дня української писемності та мови дало змогу всім учням Біловодської гімназії доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання з історії української писемності, підвищити рівень національної свідомості, гордості за красу рідного слова.

День рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося у Біловодській гімназії.

Цей день був відмічений великою кількістю заходів: конкурсом стіннівок та плакатів, тематичних виставок, вікторин, які були підготовлені вчителями методичних об’єднань української мови та літератури та початкових класів. Учні 5-А, 6-Б  та 7-В класів під керівництвом Дреєвої Л.П. (вчителя української мови та літератури) та Савкусан Н.В. (вчителя української мови та літератури) провели відкритий захід «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу». Учні мали змогу поринути у багатий світ краси рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Учні вразили своїм проникливим читанням віршів, виконанням пісень  про мову, переконалися в тому, що така поезія і пісні не втрачають своєї актуальності і в наш час.

Метою проведених заходів було розширити знання учнів про рідну мову, формувати розуміння того, що мова – скарб народу, виховувати почуття національної гідності, любові і поваги до рідної мови, Батьківщини, національної культури.

До Дня рідної мови 21 лютого у Біловодській гімназії було проведено відкритий виховний захід «Свято рідної мови». Учні 7А класу розповіли про тернистий шлях розвитку української мови, пояснивши при цьому її трагічні дати, показали сценку «У купе вагону швидкого потягу Львів-Берлін», у якій довели величезні можливості нашої рідної мови, її милозвучність. Доречними та влучними були гуморески Павла Глазового, а також поезії про  красу нашої  мови. Учні своїм виступом змусили замислитись кожного над болючим мовним питанням сьогодення.

Одразу після того, як виступили семикласники, учитель української мови та літератури І.О.  Кільбасович наголосила на важливості значення рідної мови для кожного українця та запросила на  сцену учнів 11 А класу, які представили глядачам власну версію телепрограми «Стосується кожного» за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Колоритні образи, цікаві діалоги, неперевершена гра учнів - усе сподобалось глядачам, бо тиша у залі, а також  їхні бурхливі оплески під час виступу-яскраве тому підтвердження!

Після заходу учні ще раз переконалися у великій силі рідного  слова, у тому, що кожен громадянин нашої держави має вивчати та шанувати українську мову, бо ми - українці!

Конкурс читців

Слідом за найкрасивішим,найцікавішим весняним конкурсом “Чарівна україночка” в Біловодській гімназії відбувся конкурс читців поезії Шевченка ”Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів”

За мету вчителі української літератури ставили--  розширити інтерес учнів до життєвого і творчого шляху Т.Г.Шевченка;

вправляти учнів у виразному читанні творів напам’ять;

виховувати гордість за український народ, за його минуле;

розвивати  творчі здібності учнів, спонукати їх до власної творчості;

прищеплювати захоплення творчістю поета;

виховувати учнів свідомими громадянами й істинними патріотами.

Організаторами конкурсу стали учні 6-В класу.Своїм виступом вони та учениці 7-В класу з танком “Українка” налаштували глядачів та журі на уважне слухання читців.

Їх цього року було 29 з 5-11 класів:

Олекса Ольга

Добош Анастасія

Козлянська Олександра

Запольська Аліна

Журі в складі Дем*яненко О.В.,Шевченко Н.Г.,Оноприч О П. Отримали доволі складне завдання.Але виконали його якнайкраще.Було  визначено переможців серед 5-7 класів та 8-11класів.Ними сталли:

І місце:Олекса Ольга

Міронова Софія

Булгаков Максим

Заполььська Аліна

ІІ місце:Дігтярь Яна

Добош Анастасія

ІІІ місце:Ліхачев Богдан

Ольховиченко Дмитро

В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах. Славетний Кобзар хотів бачити Україну вільною і незалежною, хотів справедливості та добробуту для нащадків, прагнув, щоб Україна була визнана усіма державами світу

Отож, читайте  і перечитуйте Шевченкове слово, вивчайте його творчість, станьте гідними його заповідей і мрій!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.