Тиждень безпеки життєдіяльності «Наша безпека – у наших руках»

Date: 24 квітня 2018 о 13:42, Refreshed 2 травня 2018 о 14:53
1,599 views

З 16 по 21 квітня в Біловодській гімназії в рамках Тижня безпеки життєдіяльності «Наша безпека – в наших руках» були проведені різноманітні заходи,  основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація  основних правил безпечної поведінки;  розвиток  в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховання  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти.

Робота проводилася згідно плану проведення тижня.

План-графік

проведення Тижня безпеки життєдіяльності

«Наша безпека – у наших руках»

1.

Оголошення про проведення Тижня безпеки життєдіяльності в гімназії

16.04

Єресковська В.О.,

Розумна Я.О.

2.

Тематичні бесіди, години спілкування «Вибухонебезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленні».

Єресковська В.О., Жученко В.О., класні керівники, класоводи

3.

Конкурс малюнків «Будьте, діти обережні!».

19.04

Вчитель мистецтва Кувічко В.М., пед. орг. Розумна Я.О., класоводи.

4.

Конкурс на найкращий плакат з безпеки життєдіяльності «Ризики та небезпеки сьогодення»

19.04

Вчитель мистецтва Кувічко В.М., пед. орг. Розумна Я.О., вчителі предмету основи здоров’я

5.

Профілактика ДТП. Заняття з ПДР.

«Ми- учасники дорожнього руху»

16.04-20.04

Класні керівники, класоводи, вчителі предмету основи здоров’я

6.

Практичні заняття «Допоможи другу» щодо навчання учнів правил надання першої допомоги

при нещасних випадках

Медпрацівник Яковлева О.І.

7.

Оновлення куточків безпеки життєдіяльності

Класні керівники, класоводи

8.

Книжкова виставка «Безпека понад усе».

Бібліотекар Половинко О.О.

9.

Планова навчальна евакуація (на 4-му уроці).

17.04

Адміністрація,

Супрун О.Ю.

10.

Підведення підсумків, звіт

20.04

Класні керівники, класоводи

Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені.

17 квітня 2018 року в Біловодській гімназії було проведено навчальну евакуацію на випадок надзвичайних ситуацій. Працівники школи та учні, почувши сигнал «Тривога», діяли швидко, рішуче, без зайвих зволікань покинули заклад освіти під час тренувальної евакуації відповідно до виробленого алгоритму дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

Учні у супроводі вчителів організовано вийшли з головного і допоміжних еваковиходів на шкільне подвір’я.

Начальник штабу ЦЗ Біловодської гімназії Супрун О.Ю. прокоментував відпрацьовані дії під час евакуації та  відзначив, що педагогічний склад та учні школи на відмінно виконали поставлені завдання та показали високий рівень готовності до дій в надзвичайних ситуаціях.

Класоводи 1-4 класів та класні керівники 5-11 класів провели бесіди з дітьми на теми: дії учнів під час ракетно-бомбового удару; дії учнів під час пожежі; дії учнів під час знаходження небезпечного предмету; дії учнів під час оголошення евакуації і тощо.

19 квітня 2018 року в Біловодській гімназії Єресковська В.О., ЗДНВР в початковій школі та Жученко В.О., вчитель біології Біловодської гімназії, інструктор з інформування про мінну небезпеку провели заняття з мінної небезпека для учнів 2-4 класів та 5-6 класів.

У вступному слові заступник директора з навчально-виховної роботи в початковій школі Єресковська В.О. наголосила, що сьогодні, коли проводяться повномасштабні бойові дії на Сході України, коли в обігу знаходиться велика кількість незареєстрованої зброї, боєприпасів, вибухових речовин, знання з особистої безпеки дуже важливі та корисні для дітей будь-якого віку.

Учні отримали корисну інформацію про небезпеку від мін та боєприпасів, які не вибухнули, та пройшли інструктаж, як необхідно діяти у різних небезпечних обставинах.

На занятті «Бережи себе, бережи інших»учні 2-4 класів дізналися, як виглядають вибухонебезпечні предмети та яку небезпеку вони становлять, переглянули навчальні відеоролики «Основні типи мін», «Небезпечні знахідки», опрацювали пам’ятки «Як поводитися з вибухонебезпечними речовинами», «Знати, вміти, діяти у надзвичайних ситуаціях» та проаналізували небезпечні ситуації.

Учні 5-6 класів ознайомилися з різновидами піхотних, танкових мін, з тими боєприпасами, що могли залишитися після Другої світової війни, а також після проведення АТО. Вони повторили правила поведінки, алгоритм дій при знаходженні небезпечного предмету.Окрім лекційного матеріалу та  презентації, учні переглянули навчальні відео «Діти та мінна безпека»,  «Обережно! Міни!», «Вибухонебезпечні предмети з АТО» та мультфільм «Лісова знахідка». Школярі задавали питання й отримували на них зрозумілі відповіді.

Такі заняття мають величезне значення, бо несуть в собі життєво важливі знання, направлені на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів із непростих ситуацій, навчають приймати виважені, продумані рішення, які  збережуть не одне людське життя. Вони -  важливі ще й тому, що ми живемо у значній близькості від проходження бойових дій.

Медична сестра Яковлева О.І. 18 - 20 квітня провела практичні заняття «Допоможи другу» на знання першої долікарської допомоги для учнів10 - 11- класів. Старшокласники були дуже активні, бо розуміють що практичні вміння надати до медичну допомогу тим хто цього потребує в подальшому стануть обов’язково в нагоді.

Протягом тижня у шкільній бібліотеці працювала тематична книжкова виставка «Безпека понад усе».

Поновлено інформаційно куточки з питань безпеки життєдіяльності в кожному класі та коридорах гімназії.

На батьківських зборах обговорені питання пов’язані з попередженням нещасних випадків на дорогах, запобігання невиробничому травматизму серед дітей, щодо попередження поширенню інфекційних захворювань, роздані листи-попередження батькам про відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей.