Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 191 людина

Секція "Правознавство"

Дата: 23 жовтня 2020 о 12:03, Оновлено 21 квітня 2021 о 08:39

МОЛОДІЖНЕ БЕЗРОБІТТЯ В УКРАЇНІ

Проблема молодіжного безробіття є сьогодні дуже актуальною у всьому світі, зокрема в Україні. Значна кількість молодих людей щорічно пропонує свою робочу силу на ринку праці після закінчення загальноосвітніх шкіл,професійно-технічних і вищих навчальних закладів. Проте молодь стикається знизкою складностей на ринку праці, й пошук роботи переростає у проблему,яка негативно відбивається на показнику молодіжної зайнятості. Так,працездатні молоді люди не можуть знайти роботу і реалізувати своє право напрацю.

Актуальність даної теми визначається важливою роллю молоді в

економіці країни. Саме молоді люди здатні впливати на суспільний прогрес ізавдяки високому інтелектуальному потенціалові, мобільності, гнучкостіможуть стати активними учасниками державотворчих процесів.

Питання безробіття, зокрема безробіття молоді, є однією з гострихсоціально-економічних проблем сучасності, тому чимало економістівзаймалися даною проблемою. До таких учених належать: В. Брич, В. Петюх, Е.Лібанова, Л. Щетиніна та інші.Ми намітили перед собою завдання проаналізувати проблему безробіттямолоді в Україні, виявити її причини, а також знайти напрями і запропонуватишляхи підвищення рівня зайнятості серед молоді.Молодіжне безробіття фахівці вважають одним з найактуальнішихпитань соціально-економічної політики держави, адже ця проблема єпотенційною базою, яка суттєво впливає на майбутнє економіки України.

Загалом проблема профілактики і запобігання масовому безробіттю середмолоді має не тільки суто економічне, а й психологічне та соціальнепідґрунтя, оскільки в разі його масового розгортання можливі дуже негативнінаслідки не лише для особистості молодої людини, а й для суспільства вцілому В Україні зустрічається проблема безробіття серед молоді активізуваласьз початком ринкових реформ (у 1990-ті рр.). Рівень молодіжного безробіття в

Україні з 1991 року коливається в межах 12,1 відсотка в 1995 році та не зроставбільше 25,1 відсотка у 2015 році. Середнє значення для України 1991-2015 рр. становив 17,82%. На кінець 2016 року в Державній службі зайнятостібуло зареєстровано 429 тис. безробітних, з яких 142 231 особа у віці до 35 років

У наш час ця проблема зайняла місце серед найгостріших питаньсуспільного життя. Сьогодні наявна тенденція зростання безробіття середмолоді, на що значно впливає глобальна економічна криза. Останнім часомУкраїна зіткнулась із скороченням у країні числа працівників, зростанняммобільності робочої сили, збільшенням числа зайнятих у тіньовому секторі,що призводить до проблеми зайнятості. Найсуттєвішими причинамибезробіття серед молоді є: відсутність професійних стандартів; недостатняпрофесійна орієнтація на всіх рівнях і низька підприємницька активністьмолодих людей, велика кількість працюючих пенсіонерів, корупція на ринкупраці. Також негативно впливають так звана АТО у східній частині країни,від’єднання території, політична й економічна нестабільність у державі,відповідно до цього незначна кількість інвестицій, зменшення обсягіввиробництва, спад попиту на товари і послуги, зниження кількостіпідприємств, скорочення в держструктурах. Серед найвагоміших факторів,які впливають на рівень безробіття молодих людей з боку державнихустанов, відстороненість останніх від проблем зайнятості молоді. Цестосується насамперед питань стандартизації професій, пропаганди істимулювання підприємницької діяльності; регулювання відносин міжбізнесом та освітніми установами; створення сприятливих умов длярозвитку підприємництва й стимулювання розвитку малого і середнього

бізнесу.Останній пасивний щодо формуваннякадрового потенціалу;низьким залишається рівень співпраці з освітніми установами стосовноформування вимог до професійної підготовки студентів; з боку навчальнихзакладів нема ініціативи щодо вдосконалення освітніх програм відповідно довимог ринку праці; не налагоджена співпраця з бізнесом на всіх етапахосвіти (від формування навчальних планів до професійної спеціалізації іформування практичних навичок студентів)

Згідно зі свідченнями державної служби зайнятості кількість безробітнихзростає, і це в основному активні, динамічні та освічені молоді люди. Оскількимолодь, зазвичай, не має практичного досвіду трудової діяльності (або віннедостатній), а висловлює високі вимоги до оплати праці, то пошук підходящоїроботи стає проблематичним найбільший відсоток незайнятого населеннястановлять особи 1524 років, «лідерами» за діаграмою також є група людей2529 та 3034 років, що підтверджує вагомість молодіжного безробіття упоказнику безробіття населення України.Високий рівень безробіття молодих людей висвітлює нестабільне

становище економіки в країні й негативно позначається на соціальноекономічній сфері життя. Безробіття супроводжується бідністю, зниженнямрівня життя населення. До того ж, молодь, яка не може знайти роботу набатьківщині, емігрує за кордон для пошуку гідного місця праці, що стаєпричиною відтоку робочої сили.Раніше праця за межами України була цілкомреальною, проте сьогодні ця можливість не є доступною для всіх охочих. Нині,уряди іноземних країн, у яких значна частка українських заробітчан мала змогупрацювати, забезпечують робочими місцями тільки своїх громадян. Томучисло місць легального працевлаштування для іммігрантів зменшується.

Також безробіття серед людей у віці до 35 років привертає особливу увагу,адже молодь - майбутнє держави. Відсутність роботи стає приводом абортів,розлучень і зростання кількості дітей-сиріт. Також це спричиняє легковажнеставлення до освіти з боку молоді, тому роботодавцю складно знайтинасправді високопрофесійного фахівця. Неможливо не зазначити й те, щобільшість злочинів здійснюють молоді люди. Так, зростання рівня молодіжногобезробіття призводить до погіршення криміногенної ситуації у країні. Потрібнотакож врахувати, що відсутність роботи провокує молодих людей доалкоголізму і наркоманії. Усі згадані фактори руйнують націю. З огляду на цеслід усяким чином запобігати зниженню рівня зайнятості, а також вживатипевних заходів щодо боротьби з безробіттям серед молоді. Найважливішимизаходами в цьому напрямку є: цілеспрямована робота у сфері професійноїорієнтації молоді; встановлення тісного взаємозв’язку між університетами таринком праці; інформування молоді про становище на ринку праці, переліквакантних посад; перегляд навчальних програм, щоб цілеспрямовано готуватиспеціалістів, які після закінчення навчального закладу зможуть знайтизастосування своїм знанням; забезпечення студентів стажуванням з бокупотенційних роботодавців; гарантування розвитку молодіжного бізнесу,шляхом формування підприємницьких навичок молоді, удосконалення чинноїнормативно-правової бази, створення програм, що допомагали б відкритивласну справу; прийняття антикризових законопроектів, спрямованих намінімізацію впливу світової фінансової кризи на зайнятість і введення у діюобов’язкового державного соціального страхування; залучення безробітноїмолоді до виконання суспільно важливих робіт для територіальних громад.

Проаналізувавши явище молодіжного безробіття в Україні, можна зробитивисновки, що розглянуте питання має безліч причин виникнення, тому неможливознайти єдино правильне рішення для їх подолання. Держава повинна вибрати своїметоди запобігання безробіттю і шляхи розв’язання проблеми у т. ч. різні аспектизаконодавчої та регуляторної сфери ринку праці. Будь-якій країні слід приділятиувагу ринку праці й аспектам зайнятості, безробіття населення, адже поглибленняданої проблеми може негативно позначитися на економічному становищі країни, атакож соціальному житті, здоров’ї, кар’єрі її громадян. Уряд країнповинен дбатипро зайнятість своїх громадян, а особливо молодих людей, які повні енергії, ідей,цілеспрямованості та спроможні використати резерв своїх знань, умінь і навичокна користь держави. Отже, вирішення питання молодіжного безробіття допоможестати Україні на сходинку вище в економічному розвитку і забезпечить поліпшенняжиття населення.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.